Fotografia kulinarna

Fotografia jest moją pasją od lat. Poznawałam ją od podstaw, jeszcze w czasie studiów na ASP w Katowicach korzystając z kultowej analogowej lustrzanki jaką był Zenit. Kliszę i zdjęcia wywoływaliśmy wtedy w pracowni fotograficznej, która wyposażona była w dużą ciemnię i wszystko to, co potrzebne było wtedy do pracy nad fotografią. Zdarzyło się nawet, że realizowałam zlecenie ślubne używając analogowej lustrzanki (był to już trochę lepszy aparat mojej siostry, absolwentki szkoły fotograficznej) - to był dopiero stres! Chwile nie do powtórzenia, a w aparacie nie było przecież podglądu tego co się przed chwilą zrobiło! Wszystko wyszło dopiero później, przy odbiorze wywołanej rolki z filmem. Ogromne emocje, ale najważniejsze, że się udało, klisza nie prześwietliła się, nie zniszczyła, a odbitki były piękne!

Potem nastała era lustrznek cyfrowych i choć emocje związane z niepowtarzalnością samego procesu fotografowania trochę przygasły, bo nowe technologie dały nam nowe możliwości, to fotografia została w moim sercu. Uwielbiam fotografować ludzi, naturę, martwe natury, kompozycje lifestyle'owe ale najbardziej bliska jest mi fotografia kulinarna.

Realizowałam zlecenia dla kilku marek (praca nad moim portfolio jeszcze trwa), a także miałam okazję brać udział w konkursach, a niektóre wygrać (grand prix na wystawie fotografii kulinarnej Menufaktura, główna wygrana w konkursie Wedla).

Zapraszam do zaglądania na mój profil Instagramowy @ulade_foodnotes, gdzie codziennie publikuję nowe zdjęcia:

Poniżej kilka moich prac, zapraszam do oglądania.


Brak komentarzy: